وضعیت زالو در ایران

وضعیت زالو در ایران

 

در گذشته و هم اکنون زالو در طبیعت ایران صید و در پزشکی استفاده می‌شود، که البته نیازی به پرورش این جانور مفید در کشور نبود، اما طی چند سال اخیر به دلیل صید بی رویه زالو و آلودگی ناشی از مصرف سموم کشاورزی، تعداد زالوها کاهش چشمگیری یافته است.

زهکشی تالاب‌ها و دریاچه‌ها و شخم زدن زمین‌های کشاورزی با تراکتور از دیگر دلایل کم شدن زالوی طبیعی در ایران است و همین امر تولید زالو را به صنعتی پر سود تبدیل کرده است.

در حال حاضر هر قطعه زالو در ایران ۳۰۰۰ تا ۴۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد، در حالی که قیمت این آبزی در اروپا ۸ تا ۱۲ دلار است. تفاوت قیمتی که صادرات زالو را برای کارآفرینانی که مزارع مصنوعی پرورش زالو تأسیس کرده‌اند بسیار پر سود می‌کند.

بنابراین با توسعه صنعت پرورش زالو از یک طرف فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان بیکار ایجاد می‌شود و از طرف دیگر افزایش درآمد اقتصادی روستاییان رقم خواهد خورد و سود خوبی هم نصیب سرمایه‌گذاران می‌شود.

در حال حاضر، تکثیر و پرورش زالو در اغلب استان‌های ایران با موفقیت انجام می‌شود، به طوری که در تمام فصول سال زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد.
قابل توجه است که سرمایه لازم برای تولید خیلی متنوع  است.به عنوان مثال از ملزومات پرورش زالو تهیه استخرهایی کوچک است که عمق آن نیم متر باشد و درکف استخر، سیمان‌ها با خاک رس پوشانده شوند.  بنا به گفته کارشناسان، با سرمایه اندک ۵ تا ۱۰ میلیونی می‌توان یک کارگاه کوچک تولید زالو و با سرمایه های بیشتر یک کارگاه نیمه صنعتی و صتعتی راه انداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرورش زالو و خرید و فروش زالو با ما تماس بگیرید

راه های ارتباطی با ما:

همراه: ۰۹۱۵۳۱۴۴۰۰۵

تلفن ثابت: ۳۸۴۴۸۳۶۳ – ۰۵۱

کانال تلگرام: https://telegram.me/roxanleech

آی دی تلگرام: https://telegram.me/majidazizii

مجید عزیزی

‏3 دیدگاه در نوشته‌ی “وضعیت زالو در ایران

  1. اشتراک ها: درآمد‌زایی پرورش زالو در دیگر کشورها

  2. اشتراک ها: بهترین زمان برای پرورش زالو - رکسان لیچ|خرید و فروش زالو| وب سایت تخصصی پرورش زالو

  3. اشتراک ها: بهترین زمان برای پرورش زالو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *