آیا پرورش زالو برای همه مناسب است؟

آیا پرورش زالو برای همه مناسب است؟

 

پرورش زالو یک شغل پر درآمد با میزان سرمایه گذاری نسبتا کم است، به طور مثال اگر بخواهیم با دیگر شغل ها مقایسه کنید، یک مغازه سوپرمارکت در کنار فضای زیادی که نیاز دارد به سرمایه زیادی نیز احتیاج دارد و همچنین در محل مناسبی باید قرار داشته باشد، از همه این موارد که بگذریم ساعت کاری بالایی هم دارد، حال متناسب با میزان سرمایه گذاری و ساعات درگیر بودن با کار را بخواهیم بین کار پرورش زالو و سوپرمارکت مقایسه کنیم مشخصا شغل پرورش زالو سود بیشتری دارد.

اما آنچه که مهم است و باید به آن توجه کرد این است که به هیچ عنوان ریسک کار و سختی تولید و پرورش زالو را نمی توان با شغلی به مانند سوپرمارکت مقایسه کرد.

این را هم اضافه کنم که هر شغلی در کنار سادگی ظاهری که دارد نیاز به دانش و تجربه و بخصوص آموزش کافی نیز دارد که مسلما ورود به صنعت زالو هم خارج از این بحث نیست، بنابراین توصیه موکد ما به مشتاقان تولید و پرورش زالو این است که در گام اول آگاهی و دانش خود را در حد کافی بالا برده و با اتکا به این دانش تصمیم به انجام آن بگیرند.

نکته دیگری که باید اضافه کنم این است که اگر به دنبال شغلی زودبازده هستید، سراغ این حرفه نروید، پرورش زالو از جمله مشاغلی است که به صبر و تحمل زیاد نیازمند است. مشتاقان زیادی وارد این شغل شده اند و به علت نداشتن پشتکار و حتی آگاهی و دانش کافی زود خسته شده اند و آن را کنار گذاشته‌اند. همت و پشتکار و بخصوص تخصص مهم‌ترین فاکتور برای افرادی است که وارد این کار می‌شوند. ضمن اینکه پرورش زالو از جمله مشاغلی است که شاخه های جانبی زیادی به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

و در پایان، این فعالیت تولیدی باعث می‌شود که اولا طب سنتی که در تمام جهان به صورت جدی دنبال می‌شود، در ایران هم پیگیری شود و ثانیا مانع قاچاق غیرقانونی آن به کشورهایی که طالب آن هستند می‌شود و در ضمن می‌توان از این موجودات کوچک برای مصارف بهداشتی و آرایشی استفاده کرد و این صنعت را هم بیش از پیش در کشور بومی کرد.

اگر فکر می کنید انسان صبوری هستید، پشتکار دارید و مشتاق ورود به صنعت پرورش زالو هستید می توانید از تجربیات مجموعه رکسان لیچ استفاده کنید

همچنین می توانید مطلب آموزش تولید و پرورش زالو را مطالعه کنید.

 

راه های ارتباطی با ما:

همراه: ۰۹۱۵۳۱۴۴۰۰۵

تلفن ثابت: ۳۸۴۴۸۳۶۳ – ۰۵۱

کانال تلگرام: https://telegram.me/roxanleech

آی دی تلگرام: https://telegram.me/majidazizii

مجید عزیزی

یک دیدگاه در نوشته‌ی “آیا پرورش زالو برای همه مناسب است؟

  1. اشتراک ها: زالو مولد چیست؟ - پرورش زالو | رکسان لیچ | خرید و فروش زالو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *